Skip to main content Skip to search

Termotransfer

Termotransfer plastizolowy inaczej zwany sitodrukiem pośrednim to bardo trwała metoda znakowania odzieży i gadżetów reklamowych. Technikę tę wykonuje się podobnie do sitodruku z tą różnicą że nadruk przenosi się najpierw na nośnik – papier lub folia, a następnie za pomocą specjalnych pras termotransferowych aplikuje na materiał.

Transfer charakteryzuje się idealną gładkością powierzchni, doskonale odwzorowuje detale, pozwala na druk bardzo małych elementów. Zaletą tej metody jest możliwość umieszczania aplikacji w każdym, nawet trudno dostępnym miejscu, co jest trudne, a czasami wręcz niemożliwe przy użyciu sitodruku bezpośredniego.

Nadruki wykonane ta metoda cechują się wysoką jakością, bardzo dobrym kryciem. W zależności od użytego kleju mogą być aplikowane na różne podłoża takie jak – bawełna, poliester, mieszanka bawełniano-poliestrowa, nylon, ortalion, wigofil.

Transfer sitodrukowy plastizolowy realizowany jest z użyciem farb plastizolowych czyli takich, które wykonywane są zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi ekologii i zdrowia. Farby te nie zawierają PCV, formaldehydów i ftalanów.

 

Transfer plastizolowy

 

Transfer cyfrowy

 

Transfer cyfrowy – odmiana termotransferu. Grafikę drukuje się cyfrowo na specjalnej folii flex, wycina po obrysie a następnie za pomocą specjalnych pras wgrzewa w materiał. Znakowanie tą metodą świetnie sprawdza się przy małych nakładach. Można aplikować na bawełnę, poliester i ich mieszanki.

 

Sublimacja

 

Sublimacje – kolejna odmiana termotransferu. Grafikę drukuje się na specjalnym papierze sublimacyjnym a następnie wgrzewa w materiał. Wierność kolorystyczną i fotograficzną jakość uzyskujemy tyko na białym materiale. Sublimację wykonuje się tylko na poliester. Nadruk jest bardzo trwały, wnika w strukturę włókien poliestrowych. Technika sprawdza się przy małych nakładach.

Transfer flex/flock

 

Flex- flock – metoda polegająca na wycinaniu prostych grafik z gotowych foli flex-flock, które następnie aplikuje się za pomocą pras w materiał. Stosuje się ją do małych nakładów.